Тренажерний зал став основним тренувальним місцем не лише для спортсменів, а й для людей, які бажають досягти ідеальної фізичної форми. Вперше потрапивши до залу, новачки губляться і можуть робити поширені помилки. Розберемо основні проблеми початківців у спортивному залі - саме ці помилки можуть призводити до виснаження організму, повільного результату або його відсутності.
Надмірно високе навантаження
Віра в себе – гарна якість. Однак спроби новачків відразу приступати до вправ з великим обтяженням можуть призводити до травм або дискомфорту, які згодом призводять до відмови від занять. На початковому етапі самій людині складно підібрати адекватне навантаження відповідно до фізичної форми. Зверніться за допомогою до тренера, щоб не помилитися з вибором початкової ваги. Фахівець не лише допоможе з вибором навантаження, а й покаже, чи проконтролює техніку вправи.
Ігнорування кардіо-вправ
Гармонійно розвинути м'язи та підтримувати серцево-судинну систему у здоровому стані неможливо без кардіо-вправ. Поширений міф, що кардіо-тренування – це навантаження, потрібне лише спортсменам із надмірною вагою та людям, які бажають схуднути.
Справді, кардіо – ефективний помічник боротьби з жировими відкладеннями. Однак неможливо досягти ідеальної форми виключно силовими тренуваннями. Здорове кардіо – це спосіб покращити роботу серця та циркуляцію крові, тренування судин. При правильному кардіо-навантаженні значно підвищується витривалість, нормалізується тиск.
Зловживання спортивним харчуванням
Спортивне харчування стало невід'ємною частиною тренуючих. Потрапивши до зали, інтерес до спортїжі багаторазово зростає і у новачків виникає безліч спокус. Іноді придбання спортивного харчування та його споживання відбувається ще до початку тренувань.
Безладне вживання протеїнів, гейнерів, спортивних батончиків призводить до збільшення денної калорійності до високих показників – 6000-7000 ккал. Такий калорійний раціон можуть дозволити собі тільки професійні спортсмени, які вже мають велику м'язову масу і тренування відрізняються підвищеною інтенсивністю. Зайві калорії при зловживанні спортивним харчуванням новачками призводять до ожиріння.
Великі перерви
Одна з найголовніших помилок початківців – великі перерви між заняттями. Для ефективного результату від тренувань у залі дуже важливо зробити розклад регулярним. Тільки систематичне, правильно підібране навантаження та кількість занять допомагають покращити здоров'я та фігуру.
Якщо той, хто тренується, відвідує за кілька разів на місяць, ефективність такого навантаження іде до нуля. Люди керуються логікою «краще щось, ніж нічого», проте саме в тренуваннях критично важливо давати організму навантаження регулярно.тНавіть перерва в 1 тиждень у новачків призводить до гормональних змін (знижується адреналін) та знижується готовність до тренування. Тому чим більше перерва, тим складніше повертатися до занять.
Неправильна техніка виконання вправ
Правильна техніка вправ – це основне правило для результату. Новачки тренуються, керуючись порадами друзів або подивившись відео спортивних блогерів. Такий підхід призводить до формування неправильного патерну рухів та сприяє підвищенню ризику травм.
На початковому етапі техніку вправ має ставити тренер. Від правильності рухів залежить швидкість та якість результату. Потренувавшись деякий час під керівництвом професіонала, надалі можна переходити до самостійних тренувань.
Занадто довгі чи короткі тренування
Новачки спортивного залу кидаються в крайнощі. Час тренувань варіює від дуже коротких до довгих. Короткі заняття мають низьку ефективність, а тривалі призводять до навантаження і відбивають бажання регулярно займатися.
Дуже важливо обговорити з тренером тривалість тренування та індивідуально підібрати свій час. Оптимальна тривалість одного заняття у новачків становить від 50 хв до 1,5 години.
Основні рекомендації щодо правильного тренування
Візьміть до уваги кілька рекомендацій, які допоможуть зробити ваше тренування безпечним і ефективним:
- Обов'язково скористайтесь допомогою тренера – він складе програму тренувань, підбере тривалість заняття, складе розклад та підкаже з харчуванням. Також тренер підкаже оптимальну кількість підходів та повторів кожної вправи на певну групу м'язів.
- Налаштуйтеся на тривалу роботу – це буде мотивація систематичного відвідування спортзалу. Найкращі результати досягаються поступово регулярною працею. Сприймайте тренування як внесок у себе – оздоровлення та привабливу фігуру.
- Слідкуйте за загальним станом організму – кардіо-тренування допомагають зберегти здоров'я серця та судин та загалом покращують витривалість, що покращує результат занять із обтяженнями.
- Не нехтуйте розминкою та затримкою. Легкий розігрів перед тренуванням і затримка займають кілька хвилин і дуже покращують самопочуття.
- Рельєфні м'язи потребують грамотного харчування. Від збалансованої дієти залежить, чи ви побачите результат праці в тренажерному залі. Необхідне правильне поєднання домашнього харчування та спортхарчування з упором на достатню кількість білка.